Motorky
Technika
Ostatní zajímavosti
Oblíbené weby
Soubory ke stažení
Kontakt
Úvodní stránka
Návštěvní kniha
Inzeráty
 

 Hledej na webu
 Hledej všudeZdeňkova ČZ 125 C vývozníTuto fotografii svého zrenovovaného stroje mi poslal před časem Zdeněk.

Po uveřejnění se mi ozval a doplnil údaje o svém stroji. Dle mého názoru bude nejlepší, pokud ho nechám popsat motorku samotného:

"Rok výroby je 1953 mám ověřeno dle výrobního čísla rámu i motoru, která jsou identická.

Původně jsem ji koupil jako nemocnou a hodně dorajtovanou. Některé díly tam ani nebyly. Ale byl to tandem.
Když jsem uviděl foto dochované vývozní verze pro Holandský trh, rozhodl jsem se pro toto provedení. Mimochodem je to můj první renovovaný motocykl. Ted´ mám rozpracovanou JAWU 500 OHC C2 a pak čeká na znovu zrození jeden péráček 250. (pokud jde oprvdu o první renovaci, tak nemůžu nic jiného, než smeknout. pozn. jawarmaniak)
Ale zpět k číze. Motor je kompletně zrenovovaný a utěsněný, pokud možno snažím se použít původní díly. Ovšem gufera a ložiska jsou nová. Jinak vše původní a funkční. Magneto svítí i dobíjí. Rám je do opravený do původní podoby, protože chyběly některé úchyty. Nádrž byla pobitá jak z fronty, ale maestro Král jí krásně srovnal a udělal i chromy. Kola byla velmi špatná takže Klouda zvítězil a pneu jsou německé Hannikenny. Sedlo pošito u Hadrávků. Gumové věci bursa Chotusice. Řídítka a výfuky prorezlé skrz na skrz, takže Hadrávek-repliky. Víko nádrže už mám jen ho nachromit a kohout vytahovací jsem zatím neobjevil.
Dnes máme najeto 35 KM a veteránské SPZ. Renovace mi trvala něco přes rok. Jo lak mi dělal maník od Brna, ale nic moc a barva jakási připodobnělá té původní. Příští lak už dělám sám.
Poradilo mi pár dobrých lidí a výsledek máš už na stránkách."

Nezbývá než popřát mnoho krásných kilometrů a snad se můžeme těšit, že třeba jednou Zdeněk pošle fotky i Péráčka a půllitra.
Jiný pohed na zrenovovaný stroj
Takto Zetku Zdeněk dovez domů
<- Zpět

Copyright © 2007 jawarmaniak