Motorky
Technika
Ostatní zajímavosti
Oblíbené weby
Soubory ke stažení
Kontakt
Úvodní stránka
Návštěvní kniha
Inzeráty
 

 Hledej na webu
 Hledej všudeZdeňkova Jawa 500 OHC     Zdeněk se mi poprvé ozval už asi před rokem a poslal mi fotky své nově zrenovované zetky.
     Psal mi, že dává dokupy ještě péráka a půllitra. Po delší odmlce se mi ozval, že je OHCécko hotové a poslal mi slíbené fotky, které právě uveřejňuji.
     "Stroj jsem koupil po částečné renovaci, ve stylu navrch huj, vespod fuj. Nachromované bylo snad úplně všechno. Motor nebyl dokončen a hlavně nikdy nemohl normálně pracovat ve stavu, jak byl poskládán.

     Takže jsem začal motorem za pomoci člověka, který už pár těchto strojů rozhýbal. Bylo třeba vyměnit spoustu šroubů a matic, závity nikde nebyly.
     Na burse jsem postupně posháněl chybějící věci a všechno gumové. Bylo nutno vyměnit i kompletní světlomet - původní byl rozpadlý tařka na prvočástice. Na rámu bylo třeba převařit trn na hřídel stupaček a držák na policajta.
     Když jsem dal dohromady konstrukci, udělal jsem kompletně novou elektroinstalaci. Dynamo samozřejmě nepracovalo, tak jsem sehnal nový regulátor a repasoval jej. Teď dobíjí jako nové.
     Popisovat první okamžiky oživení této dámy snad ani nejde. Kdo zažil to samé tak ví, o čem píšu. Motor naskočil prakticky hned po provedení předstartovních úkonů a vyžadoval jen minimální doseřízení.
     Ocenil jsem i to, že jsem nepodlehl radám různých lidí, abych neřešil původní sytič. Neposlechl jsem je a vyrobil jsem si chybějící šoupě sytiče do karburátoru a zprovoznil jej. Opravdu funguje a dobře.
     Bylo nutno dovychytat ještě pár drobností, které se objevily po ujetí asi 10 Km a dnes už jen dělá radost. Doplnil jsem dobové zrcátko do špuntu levé rukojeti, takže se dá jezdit slušně i v dnešním hustém provozu.
     Už mám i veteránské SPZ, takže je prakticky hotovo. No dnes máme najeto asi 200 Km a je to prostě paráda JAWA 500 OHC.

Měj se fajn a až bude hotový péráček, tak se ozvu.
Zdeněk Šourek"

Posílám opravdu velkou gratulaci a přeju, ať dělá Zdeňkovi jen radost!.
<- Zpět

Copyright © 2007 jawarmaniak