Motorky
Technika
Ostatní zajímavosti
Oblíbené weby
Soubory ke stažení
Kontakt
Úvodní stránka
Návštěvní kniha
Inzeráty
 

 Hledej na webu
 Hledej všudeOldovy zetky     Vkládám dalšího majitele zetek, který je shodou okolností taky mým kamarádem.
     Zatím je jen ve stádiu "hromadění starého železa", ale i tak jsou jeho stroje zajímavé. Mimo jiné se u něj dají najít dvě zetky, které tu představím.
     První je ČZ 125 T. Sice vypadá na první pohled dosti orezle, na druhý je ale vidět, že není až v tak hrozném stavu. V současné době už Oldřich sehnal nářaďový kastlík i hlavu válce, takže schází z nejdůležitějších dílů jen kryt řetězu, parabola a rámeček paraboly. Zajímavý je kožený tandemový sedák, který se vyrábí a montuje na zetky až po skončení výroby téček
     Další zetku, kterou můžeme u Oldy najít v garáži je ČZ 150C, pro kterou jsem s ním před nedávnem jel. Výrobní štítek nemá a motor je neoriginální. Nelze tedy přeně určit, ze kterého roku je. Vzhledem ale k výskytu vzpěr na rámu u zadních stupaček a dodatečné vzpěry mezi držáky zadního blatíku lze usuzovat na konec roku 1952 či rok 1953.
     Zajímavé je na tomto céčku jednoznačně lakování. Jedná se o červené lakování ze zlatým linkováním. Jestli bylo toto céčko určeno na vývoz ale nelze bezpečně určit, protože jak jsem již zmínil, chybí výrobní štítek, který by to dokazoval. Navíc se nedochoval ani původní tachometr (nelze tak jednoznačně říct, zda-li byl v km nebo mílích). Přední blatník byl dokoupen dodatečně, protože také chyběl. Zajímavý je ale zadní blatník. Má klasické černé lakování, ale jsou na něm vidět zlaté linky!
     Za zmínku také stojí tlumiče výfuku, které jsou dobově upraveny do tvaru doutníku. (vnitřní přepážky zůstavy původní).
     Jakmile začne renovace, tak určitě vložím další fotografie.


<- Zpět

Copyright © 2007 jawarmaniak